Filiżanka kawy- szybkie działanie przeczyszczające!.

Witaj!

Dla szybkiego, a jednocześnie łagodnego pobudzenia jelit spróbuj wypić filiżankę kawyU  1/3 populacji zdrowych ludzi kawa działa pobudzająco na motorykę jelit Następuje wyrazne nasilenie ruchomości jelita grubego  już po 4 minutach od wypicia kawy.Naukowcy sugerują ,że kawa w jakiś sposób nadaje sygnał pobudzający do jelita grubego poprzez hormony wydzielane po jej kontakcie ze ścianą żołądka lub drogą nerwową.

.Zwiększona ruchomość jelit utrzymuje się co najmniej przez pól godziny.Wydaje się bardziej wyrazne u kobiet niż u mężczyzn.

Kawa działa lepiej tylko rano, a wciągu dnia jej działanie jest prawie żadne.Naukowcy  nie wiedzą jaki składnik kawy działa tak silnie  przeczyszczająco. Oczywiste jednak ,że nie jest to, wbrew powszechnemu mniemaniu, kofeina.

A więc filiżanka mocnej kawy jest dobrym sposobem w przypadku nagłego zaparcia.

Pozdrawiam

Maria

Reklamy

2 thoughts on “Filiżanka kawy- szybkie działanie przeczyszczające!.

  1. W stu procentach potwierdzam ! Myślałem na początku ,że to zbieg okoliczności, ale po pewnym czasie przekonałem się, że to reguła. Mocna sypana kawa koniecznie rano, bo po południu już nie działa. Gdy zbliża się połowa filiżanki to już zaczyna gonić. Polecam ten proces przeczyszczenia bez konieczności wizyty w aptece i używania chemicznych wspomagaczy !

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s