Czasem wszystkich nas ponoszą nerwy…

Witaj,jogging

Czasem wszystkich nas ponoszą nerwy, to naturalne i nie zawsze szkodzi zdrowiu. Lecz  gdy zdarza się to często, albo kiedy nie umiemy poradzić sobie z negatywnymi emocjami w konstruktywny sposób, wtedy ma to  zdecydowanie destrukcyjny wpływa na  nasz organizm.Jeśli  gromadzisz w sobie gniew i negatywne emocje, naucz się rozpoznawać ten stan i wypróbuj różne sposoby, które pomogą ci sobie z nimi poradzić.

Badania opublikowane przez Uniwersytet w Pittsburgu dowiodły , że kobiety, które charakteryzuje wrogie nastawienie do innych, a miejsca publiczne wywołują u nich uczucie niepokoju, mają twardsze tętnice szyjne./  dwie duże tętnice w szyi, które dostarczają  krew do mózgu /.Stwardnienie tętnic szyjnych jest wczesnym stadium miażdzycy naczyń krwionośnych /  nagromadzenia się płytki miażdzycowej na ścianach tętnic./

Z kolei naukowcy  z Michigan sprawdzili jak dziala na nas tłumienie emocji przez dlugi czas oraz odwrotnie- jaki wpływ  ma na nas regularne dawanie upustu negatywnym uczuciom.

Zebrano grupę kobiet, ktore regularnie, aczkolwiek bez wyraznej przyczyny, były strofowane przez swoich szefów i przeanalizowano ich reakcje psychologiczne.

Kobiety , które zawsze tłumiły gniew były bardziej narażone na śmierć z powodu chorób serca, wylewu krwi do mózgu oraz raka.

A więc powtórzmy jeśli gromadzisz w sobie gniew i negatywne emocje, naucz się rozpoznawać ten stan i wypróbuj różne sposoby, które  pomogą ci sobie  z nimi poradzić- zapoznaj się z technikami relaksacyjnymi, medytacją, a nawet zapisz się na zajęcia z zarządzania gniewem.

Bądz szczególnie ostrożny, jeśli u ciebie  występuje podwyższone ryzyko powstawania  chorób serca, nie uprawiasz żadnego sportu lub masz podwyższony poziom cholesterolu.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s