Co może być przyczyną grzybicy pochwy?

perła)Witaj

Grzybice narządu rodnego są uciążliwe i trudno poddają się leczeniu. Mają tendencję do nawrotów i przechodzenia  w stan przewlekły.Podstawowym warunkiem rozpoczęcia leczenia kobiet chorych na grzybicę jest ich rezygnacja z hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych oraz syntetycznych hormonów stosowanych w okresie klimakterium i po menopauzie.

Leczenie miejscowe stanu zapalnego pochwy polega przede wszystkim na utrzymaniu higieny okolicy krocza i używanie do higieny intymnej środków myjących o kwaśnym pH / odczyn 5,5 /  lub o odczynie zbliżonym do naturalnego środowiska pochwy, które łagodzą  objawy związane z zakażeniem, pomagają w leczeniu oraz zapobiegają  dalszemu rozwojowi infekcji poprzez utrzymanie kwaśnego pH tej okolicy.

Nadmierna higiena i zbyt częste wykonywanie higieny intymnej może z kolei powodować wypłukiwanie naturalnej flory bakteryjnej  zapewniającej ochronę przed bakteriami chorobotwórczymi.

Ponowna regeneracja naturalnej mikroflory pochwy trwa kilkadziesiąt godzin.Również kąpiele w pachnących piankach czy płynach mogą zaostrzyć lub nawet wywołać nieprzyjemne objawy upławów ponieważ zwykłe mydlo ma odczyn zasadowy a ten sprzyja rozwojowi grzybicy .

Ciąg dalszy ..jutro                   

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s