Walka z bólem w dolnej partii pleców

Witaj,masaż

Niestety do tej pory nie wynaleziono cudownego środka na ból w dolnej części pleców, chociaż jest to temat wielu dyskusji.

Najlepsza  forma walki  z nim jest masaż.W trakcie pewnego badania grupę złożoną z dwudziestu czterech osób podzielona na dwa zespoły, z których jeden został skierowany na masaż, a drugi na progresywną relaksacje mięśni.

Sesje trwały 30 minut i odbywały się dwa razy w tygodniu, przez pięć tygodni.

Pierwszego i ostatniego dnia badania uczestnicy wypełniali ankietę, dostarczali próbkę moczu, a następnie oceniano zakres ich ruchów.

Po zakończeniu badania okazało się , że grupa uczęszczająca na masaże doświadczała zdecydowanie mniejszego bólu, mniej stanów depresyjnych oraz uczucia niepokoju, niż grupa biorąca udział w progresywnej relaksacji mięśni.

Co więcej, wśród osób, które korzystały z masaży, poprawiła się również jakość snu, zakres ruchu w dolnej partii pleców zdecydowanie się zwiększył / co jest wyjątkowo zdumiewające, gdyż nie jest to łatwe w przypadku przewlekłego bólu. , a poziom hormonów szczęścia- serotoniny i dopaminy- wyraznie wzrósł./

Parę słów o masażu:Masaż nie jest nową forma terapii.

Właściwie jest to najstarsza i najbardziej naturalna z uzdrawiających metod, chociaż przedmiotem badań naukowych stałą się dopiero niespełna  dziesięć lat temu.

Pozdrowienia dla Was

Marysia

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s