Jak zmniejszyć ciśnienie stresu?

Witaj,stres

Aby przekonać się , czy przyczyną  zmęczenia  nie jest po prostu stres , nie pozostaje nam nic innego , jak spróbować się od niego uwolnić

Zdaję sobie sprawę , ze to łatwiej powiedzieć , niż wykonać, niemniej jednak jest to możliwe, i to bez  poddawania się  długiej i kosztownej psychoterapii.

Istnieje kilka  sposobów szybkiej  redukcji stresu na własną rękę- prostych , często niedocenianych , a przy tym nadspodziewanie skutecznych.

A więc po kolei: Urlop.

Jeśli – jak często się zdarza- zauważamy poprawę samopoczucia  w okresie urlopu, po czym pogarsza się ono ponownie wraz  z powrotem do zwykłego trybu życia, to  mamy do czynienia z nadmiarem stresu  na co dzień.: w pracy, w rodzinie, w życiu osobistym czy towarzyskim.

Co ciekawe , urlop wystawia nas  na właściwe  sobie czynniki stresu, takie jak nowe miejsce pobytu, zmiana sposobu odżywiania, często inny klimat, nasłonecznienie

Pierwszą  próbą redukcji stresu powinno być  wygospodarowanie  sobie choćby tygodnia wakacji.

Możemy uwolnić się od stresu  wprowadzając do naszego życia: Aktywność fizyczną

Nie chodzi tu  o intensywne treningi , a tylko o lekki , ale za to regularny  wysiłek fizyczny. Możemy wdrożyć taki próbny program  na 4-5 tygodni , poświęcając na wybrane zajęcia  od 30- 60 minut przez  pięć dni w tygodniu.

Jeśli po kolejnych seansach  zauważymy w końcu poprawę samopoczucia – w postaci odprężenia,uspokojenia, radośniejszego spojrzenia na świat-będzie to niezbitym dowodem  na udział stresu  w naszym zmęczeniu i dolegliwościach.

Techniki relaksacyjne, medytacja , joga i masaże  to także skuteczne metody  rozładowywania stresu i zmniejszania jego ciśnienia.

Pozdrowienia ,Marysia

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s