METODY ODWYKOWE DLA PALACZY- CZĘŚĆ II

Każdy palacz, który przynajmniej jeden raz próbował odzwyczaić się od palenia papierosów, doskonale orientuje się jak trudne jest zerwanie z nałogiem palenia. Często po kilku dniach czy tygodniach rezygnuje z tej walki.

Jeśli jednak istnieje wewnętrzne pragnienie zerwania z tym nałogiem to może w tym pomóc:

* Fitoterapia

* Refleksologia

* Hipnoza

Ziołolecznictwo-Złotokap zwyczajny Cytisus laburnum zawiera alkaloid zwany cytryzyną , który jest środkiem odwykowym dla palaczy papierosów .Działa podobnie jak  nikotyna.Poraża węzły układu sympatycznego i wykazuje działanie przeciwwymiotne.

Lek w postaci tabletki zawierającej cytryzynę nazywa się Tabex. Podanie tabletek zmniejsza głód nikotynowy i ułatwia odzwyczajenie sie od palenia tytoniu.

Przeciwwskazaniem  do stosowania „Tabexu” jest miażdżyca tętnic i podwyższone ciśnienie tętnicze krwi.

Pacjent stosując leczenie powinien porzucić palenie najpóźniej piątego dnia.  Teraz „Tabex” można dostać w aptece bez recepty.

Można także dla ułatwienia kuracji odwykowej żuć powoli  i łykać po 6 owoców jałowca dziennie lub żuć i łykać  suszone kłącze tataraku.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Refleksoterapia polega na stosowaniu mikromasażu w określonych miejscach na ciele, które zaznaczone są na rysunkach.

Punkt pierwszy znajduje się na początku mostka.Uciska się go palcem środkowym kilka razy dziennie przez 2-3 minuty w kierunku krtani.

Punkt drugi znajduje się na szerokość palca za płatkiem ucha w małym zagłębieniu kostnym.Ten ważny punkt uspokojenia uciska się obustronnie kilka razy dziennie  ruchem okrężnym w lewo, przez 2-3 minuty.

Punkt trzeci leży nieopodal stawu kolanowego.Można go ofnalezć  w wyraznym w tym miejscu zagłębieniu, kładąc dłoń z lekko rozstawionymi palcami na kolano.Uciska się go obustronnie, spokojnie bez pośpiechu za pomocą palca środkowego, w kierunku pięty przez 2-3 minuty

Punkt czwarty znajduje się na dwie szerokości palca przed stawem dłoni.

Ataki kaszlu, bezsenność, uczucie niepokoju miną dzięki delikatnemu  wibrowaniu tego wrażliwego na ucisk punktu  w kierunku palców kilka razy dziennie przez dwie-3 minuty.

Jako pierwsze uciskać prawe przedramię, potem lewe.

W celu całkowitego odzwyczajenia się  od nałogu palenia papierosów, należy zalecane zabiegi stosować przez dłuższy czas przy jednoczesnym  radykalny przerwaniu palenia papierosów, az do definitywnego zaniku chęci palenia.

Hipnoza pomaga w dzialaniu odwykowym.

Trzeba poszukać i sprawdzić  poradnię antynikotynową  leczącą hipnozą.

Ja nie znam takiej.

Kiedyś znałam świetną hipnotyzerkę Marię Szulc, ale  już  nie żyje od dawna.

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s