CO ZABIJA BAKTERIE ODPOWIEDZIALNE ZA PRÓCHNICĘ ZĘBÓW ?

LUKRECJAWitaj,

Korzeń lukrecji jest powszechnie stosowany w Chinach w celach leczniczych. Ze względu na słodki smak żuje się go jak cukierek lub parzy w celu uzyskania herbaty.Składniki lukrecji mają przeciwzapalne właściwości zbliżone do do kortyzonu: lukrecję stosuje się w leczeniu choroby wrzodowej, zaburzeń  jelitowych oraz zapalenia stawów.Jeden ze składników lukrecji zabija bakterie odpowiedzialne za próchnicę zębów.

Naukowcy badają lukrecję pod katem jej właściwości przeciwnowotworowych.

ALE, ALE- mimo, , ze od wielu lat  znane jest specyficzne działanie wyciągów z lukrecji na wrzód żołądka i jelit  z drugiej strony jednak zaobserwowano niekorzystne objawy uboczne takie jak  zwiększanie się ilości kwasu solnego w żołądku, co jest niepożądane, gdyż i tak owrzodzenia  przebiegają zazwyczaj  łącznie  z nadmierna kwasowością.Oprócz tego zauważono u niektórych osób obrzęki twarzy, płuc i wątroby, migrenę i zmniejszenie diurezy a co za tym idzie zatrzymanie wody w ustroju, sodu i chlorków. Wszystkie te dane  pozwalają wyciągnąć wniosek, że choć  sok z korzenia lukrecji daje dobre wyniki w terapii wrzodu żolądka, to jednak  jest niewskazany dla osób mających osłabione nerki i serce oraz cierpiących na nadciśnienie i posuniętą miażdżycę.

Przytoczone niekorzystne objawy przypisuje się obecności glicyryzyny, należy stosować preparaty pozbawione tego związku.

Zastosowanie: stany skurczowe przewodu pokarmowego, zaparcia, wrzód żolądka / zwłaszcza przebiegający z normalną lub obniżoną kwasowością soku żolądkowego/ , owrzodzenia dwunastnicy- wszystko pod ścisłą kontrolą lekarza , który zna właściwości lecznicze ziół i przy wykluczeniu nowotworów oraz w stanach nieżytowych oskrzeli, a przede wszystkim wszelkich stanach  niedomogi kory nadnerczy i w chorobie Addisona.

Miłej Soboty dla Was

Marysia

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s