KASZTANOWIEC ZWYCZAJNY- NIEZWYCZAJNY DOKTOR

DRZEWO KASZTWitaj,

Wskazaniem do stosowania preparatów z kasztanowca są : hemoroidy, żylaki, zapalenie żył, zastoje żylne, zakrzepy, obrzmiewanie kończyn, zaburzenia w ukrwieniu tkanek / uczucie zimna, bolesność, mrowienie , pieczenie, wysiłkowe bóle nóg, bóle stawów, krzyża, nocne bóle ramion, kurcze mięśni  łydek.

Ze względu na skuteczność działania, jak i brak toksyczności  kasztanowiec należy do najcenniejszych leków stosowanych w schorzeniach naczyń krwionoś nych. Z niedojrzałych owoców  kasztanowca produkowany jest stabilizowany  wyciąg alkoholowy pod nazwą   Intractum Hippocastani stosowany w niezytach przewodu pokarmowego, szczególnie przy krwawieniach jelitowych oraz w leczeniu żylaków i hemoroidów. Kwiat kasztanowca wchodzi w sklad mieszanki przeciwhemoroidalnej REKTOSAN.

Eskulina wyizolowana z kory kasztanowca wchodzi w skład żelu Neoaesculan i czopków Aesculan, stosowanych w leczeniu żylaków odbytu.

Suszony wyciąg z kory kasztanowca i eskulina  stanowią skladniki preparatu Venescin stosowanego w owrzodzeniach goleni, zapaleniu zakrzepowym żył. żylakach odbytu,odmrożeniach,  żylakach kończyn dolnych. Podobne dzialanie maja drażetki Aescin.

Jest tez wiele preparatów z kasztanowca stosowanych w zakłóceniach krążenia żylnego w postaci maści i żelów, np.Esceven, Essaven, Haematoven, Venitan oraz w innych formach np. Venoforton- mikstura krążeniowa, czy Fitoven- pasta ziolowa.

Bądzcie zdrowi,

Marysia

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s