Jak uchronić się przed chorobą lokomocyjną?

kurkuma inaczej ostryż długiWitaj,

Nudności i bóle głowy, na które cierpią niektóre osoby w czasie podróży lądowych, morskich lub powietrznych należą do objawów choroby zwanej kinetozą.

Choroba lokomocyjna wynika ze ze sprzeczności wrażeń wzrokowych oraz tych. które sa rejestrowane przez delikatny organ ucha wewnętrznego, podczas ruchu.

W przeciwieństwie do ucha wewnętrznego , oczy dostosowują się do warunków powstających w czasie ruchu, na skutek różnicy reakcji narządów zmysłów, mózg odbiera dwa przeciwstawne przekazy, co powoduje nudności.

Jeżeli masz predyspozycje do choroby lokomocyjnej, nie jedz obfitych posiłków przed lub w czasie podróży i unikaj picia alkoholu.

Zamiast napojów alkoholowych, pij regularnie małe ilości wody lub napojów niegazowanych, aby uniknąć odwodnienia organizmu, jedz też regularnie lekko strawne przekąski.

Istnieje wiele dostępnych bez recepty leków skutecznych w chorobie lokomocyjnej. Większość należy przyjmować przed podróżą.

W zastępstwie leków- przed i w czasie podróży- można żuć kawałki świeżego imbiru. W wyniku przeprowadzonych badań udowodniono, że imbir skuteczniej od wspomnianych leków zapobiega kinetozie, nie powodując dodatkowo senności.

 

 

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s