7 sposobów rozbudzenia twojej kreatywności.

KREATYWNOŚĆ2IIOto następna technika , która pomoże Ci rozbudzić Twoją kreatywność.

* Używaj  niedominującej ręki.
Ta technika może sprawić, że będziesz czuł się niezręcznie,  jednak jest ona polecana przez ekspertów zajmujących się sposobami na pobudzenie kreatywności.

* Zamknij oczy, wez do ręki ołówek i przez kilka minut rysuj niedominującą ręką.To pomoże uaktywnić  twoją prawą półkulę mózgową.

* Idz na spacer. Einstein, jeden z największych myślicieli naszych czasów, gdy miał do rozwiązania jakiś problem- szedł na spacer.Nic dziwnego, chodzenie to łagodne ćwiczenie o charakterze medytacyjnym, pozwalające wyciszyć lewą półkulę mózgową. Natlenia umysł i wyostrza myślenie.Niektórzy naukowcy wierzą, że każdy wysiłek fizyczny uwalnia substancje chemiczne pobudzające kreatywność.

* Pozwól sobie śnić na jawie.

Henry Ford zatrudnił kiedyś eksperta wydajności,  którego zadaniem było  ocenienie efektywności pracy jego podwładnych .Raport sporządzony przez eksperta oceniał firmę i pracujące w niej osoby,  zastrzeżenie budził  tylko  jeden pracownik. „Chodzi o tego mężczyznę, którego gabinet znajduje się na końcu korytarza-” wyjaśniał ekspert.”Za każdym razem, kiedy przechodzę kolo jego  drzwi, siedzi nic nie robiąc,  z nogami opartymi o biurko.Ten człowiek marnuje twoje pieniądze.””Ten człowiek”- odpowiedział Henry Ford- wpadł na pomysł, który pozwolił firmie zaoszczędzić miliony dolarów.W momencie olśnienia jego nogi znajdowały się w tej samej pozycji, w jakiej są teraz.”

* Kiedy zmagasz się z trudnym zagadnieniem finansowym lub szukasz inspiracji do napisania powieści, odpręż się, zamknij oczy i pozwól myślom płynąć. Będziesz zaskoczony, jak wiele świetnych pomysłów przyjdzie ci do głowy.

*Uwierz w swoje twórcze możliwości. Jeśli miałabym dać ci tylko jedną radę, brzmiałaby ona następująco: Uwierz w swoją kreatywność. Psycholodzy studiowali osobowości ludzi kreatywnych i doszli do wniosku, że to co odróżnia ich od innych, to ich nastawienie. Osoby kreatywne po prostu wierzą w to, że są kreatywne. Przestań więc wątpić w swoje twórcze możliwości.

*Co lubisz robić.? Co sprawia, że czujesz , że naprawdę żyjesz.? Taniec , śpiew, gra na instrumencie muzycznym.? A może rysowanie, malowanie, rzezbienie w drewnie, zakładanie nowej działalności gospodarczej lub tworzenie nowych produktów.?

Kreatywność przybiera rożne formy. Cokolwiek to będzie, upewnij się ,że uwzględniłeś to w swoim codziennym lub chociaż tygodniowym grafiku.Twórcza aktywność poprawi twój nastrój, aktywuje proces samouzdrawiania oraz wypełni twoje życie energią.

Buziaki dla Was,

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s