Prosto z życia

TARCZYCA

 

 

 

 

Witaj,

Elżbieta z wielkim poświęceniem opiekuje się swoim 84- letnim ojcem. Sama  ma już 60 lat i czasem brakuje jej sił na pogodzenie opieki nad ojcem z prowadzeniem wlasnego domu i pomocą przzy wnukach.

Ojciec wiele rzeczy mógłby robić sam, ale zachowuje się jak dziecko i Elżbieta na swój sposób mu matkuje. Mąż Elżbiety chce oddać teścia do domu opieki, ale ona nie bierze tego pod uwagę. Coraz częściej na tym tledochodzi między małżonkami do  kłótni.

Na czym polega problem Elżbiety?

Prwdopodobnie  ojciec Elżbiety w stosunkach z córką  kontynuuje swoje relacje z żoną.  Mąż Elżbiety  chce  zapewne odciążyć  żonę   i odzyskać jej  czas dla siebie. On czuje sie pokrzywdzony w tej sytuacji. Ale też zamiast ja wesprzeć , kieruje na nią swoją złość.

Obaj panowie są zli na Elżbietę, że nie ma  już siły, by obsługiwać należycie ich obu.

Ojciec przyzwyczajony jest do tego, by ktos mu usługiwał i chce by tak było nadal. Nie znajduje zrozumienia dla córki i jej sytuacji, tak jak zapewne nie starał się  zrozumieć żony. Zresztą w  wieku 84 lat na ogół  do głosu dochodza zmiany miażdzycowe i być moż e nie zdaje sobie sprawy, jak obciążona jest jego córka.

Prawdopodobnie fakt, że Elżbieta nie stara się przeciwstawić rośzczeniom ojca, wynika z tego, jak ich relacje wyglądały wcześniej.

Może ciągle trochę się boi i odczuwa respekt i jak przed laty nie potrafi się  przeciwstawić.

Co powinna zrobić Elżbieta, by zredukować  nadmiernie obciążające ją obowiązki?

Ela  wzięła na swoje barki trzy domy, nic więc dziwnego, że jest zmęczona. Ona się poświęca.

Powinna spojrzeć wokół  siebie i poszukać pomocy. Zmniejszyć częstotliwość wizyt u ojca, poprosić męża i dzieci o wsparcie.

Wiele zrobiła d;la innych, a teraqz nadszedł czas, by nauczyła się prosić o pomoc.

To jest ten czas, by pogodziła się  z nadchodząćą starością i spadkiem sił. Tak aktywna i sprawna jak 20 lat temu  już nie jest  i nie będzie

Pozdrawiam, Marysia.

 

Reklamy

4 thoughts on “Prosto z życia

  1. Przyklad prosto z zycia. Moja malzonka Wanda wrocila do Polski aby sie urwac ze sluzby i juz mi nie uslugiwac. 🙂 Ma w duzej pogardzie to ze faceci chca aby ich obrabiac. :))))))
    Kupila sobie sterylne mieszkanie aby nie trzeba bylo w nim zbyt sprzatac. Dalej kontynuuje swa pasje czytania. Szkoda tylko, ze wrocila do palenia papierosow.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s