Na co musisz uważać podczas infekcji pęcherza moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego

leczenie ziołami lecznicze ziółBywa, że kobiety  cierpiące na zapalenie  pęcherza niewiele piją, w nadziei , że unikną  konieczności częstego biegania do toalety.

To błąd. Gdy mało pijemy, dochodzi do zagęszczenia moczu, więc łatwo rozwijają się w nim bakterie i dolegliwość się nasila. Sprzyja to także tworzeniu się kamieni. Trzeba więc wypijać przynajmniej półtora litra wody.

By uniknąć problemów z pęcherzem trzeba pamiętaćo przestrzeganiu higieny. Ważny jest kierunek podmywania się – zawsze w kierunku odbytu. Gdy cierpisz na nawracające infekcje badania powinien zrobić też  twój partner. Bywa konieczna analiza moczu i nasienia. Podczas stosunku bakterie mogą przenikać do narządów kobiety i powodować nawroty zakażenia.

Przy chronicznych kłopotach można  zastosować  szczepionkę. Jest to preparat  wzmacniający odporność przeciw drobnoustrojom powodującym infekcje  układu moczowego. Szczepionka bywa  stosowana w ostrej fazie zakażenia, ale także jako środek zapobiegający chorobie. Jest sprzedawana na receptę.

Może zainteresuję cię mój nowy blog:http//zyciewedwoje.wordpress.com/.

Zapraszam, Marysia

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s