Wakacje- uwaga na pluskwy w hotelach!

Witaj,

Po  30 latach spokoju,  gdy wszystkim wydawało się , że pluskwy/ Cimex lectularius / wyginęły, okazało się,  że  teraz stanowią poważny problem  i mogą być wszędzie.Naukowcy zastanawiają się   co może być powodem  ” inwazji”  pluskwy? Przypuszcza się , że te szkodniki przyczepiają się do naszych bagaży podczas podróży.

Dobrą wiadomością jest to,  że pluskwy nie przenoszą chorób – mimo , że nieprzyjemnie  mieć je wokół siebie, ale nie stanowią one bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. Jak wyglądają pluskwy? Są to owalne, spłaszczone , brązowe, bezskrzydłe owady .

Inne charakterystyczne cechy, że ” złapaliśmy ” pluskwy to :

  • Czerwone pręgi na skórze, gdy wstajesz rano.
  • Krew i pomarańczowo-brązowe plamy z kału pluskiew na poduszkach i prześcieradłach
  • Nieprzyjemny, ostry zapach  w pobliżu łóżka.
  • Co należy zrobić , aby zapobiec zarażeniu pluskwą?
  1. Podczas pobytu w hotelu, zajrzyj za ramy łóżek hotelowych i pod materace czy nie ma pomarańczowo- brązowych plam kału pluskwy. Zmień pokój / albo jeszcze  lepiej hotel , jeśli zauważysz takie objawy!
  2. Gdy wrócisz do domu, wypierz wszystkie swoje ubrania w gorącej wodzie a walizki przechowuj w plastikowej torbie w bagażniku samochodu lub na gorącym poddaszu (gdzie temperatura przekracza 120 stopni) przez 48 godzin.
  3. Pozbycie się pluskwy nie jest łatwe, jak się wydaje, gdyż wykształciły one  oporność na większość naturalnych pestycydów.

Jeśli masz pluskwy w domu , poradz się specjalisty, można spróbować pompować gorące powietrze do sypialni- pluskwy nie przeżyją ekstremalnych temperatur.

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s